در حال بارگذاری
ارتباط فناوری و معماری

هوشمند سازی در معماری :

از جدیدترین چیز هایی که در معماری و بازسازی خانه ها مورد توجه قرار گرفته است، می توان به هوشمند سازی اشاره کرد. خانه های هوشمند شاید تا چند سال اخیر در ایران کم بودند، اما امروزه تعدادشان رو به افزایش است و امکانات هر یک بهتر از دیگری می باشد. اوستاکار اینجا در کنار شماست تا اگر علاقمند به معماری و یا بازسازی خانه هستید، اطلاعات مفید و خوبی را در اختیارتان قرار دهد. در این متن قرار است به معرفی امکانات ساخمان های معاصر بپردازیم. پس ما را همراهی کنید. کنترل معماری توسط ماهواره ها

هوشمند سازی خانه یعنی چه؟

اول از هر چیز بهتر بود راجع به اینکه هوشمند سازی خانه چیست و چگونه انجام می شود صحبت کنیم. وقتی خانه ای را هوشمند سازی می کنند، تمامی و یا تعدادی از وسایل را به شبکه مرکزی متصل کرده تا صاحب خانه حتی از دور دست ها امکان این را داشته باشد که وسایل و تجهیزات را بکار بگیرد. معماری و بازسازی ساختمان های هوشمند کار زمان بر و هزینه بری است. اما زندگی را چندین و چند برابر برای شما آسان خواهد کرد.     کنترل از راه دور معماری و خانه  

معرفی امکانات ساختمان های هوشمند

همانطور که گفته شد، در خانه های هوشمند شبکه مرکزی وجود دارد که صاحب خانه از طریق آن می تواند دسترسی خود به وسایل و تجهیزات را تا حدودی نامحدود سازد. امکانات خانه های هوشمند در حال حاضر به شرح ذیل است:
  1. از دور امکان این را دارید تا سیستم سرمایشی و گرمایشی منزل خود را کنترل کنید و این برای روز های سرد زمستان و روز های گرم تابستان بسیار کاربردی ست. چون امکان تنظیم دمای خانه قبل از ورود برایتان مقدور می شود.
  2. سیستم روشنایی منزل تنها با چند کلیک قابل کنترل و تنظیم می باشد. این سبب می گردد تا نا خود آگاه در مصرف برق و انرژی صرفه جویی گردد.
  3. خانه های هوشمند از امنیت فوق العاده ای برخوردار هستند که این یکی از بهترین امکانات معماری این خانه هاست. در مسافرت، هنگام شب و یا هر زمان دیگری می توان از امنیت خانه به خاطر سیستم امنیتی قوی، مطمئن بود.
و خیلی دیگر از امکانات.   رابطه ی موبایل و معماری داخلی   جالب است بدانید که تنها با داشتن یک اپلیکیشن بر روی موبایل و یا لپ تاپ خود، می توانید تمامی امور مرتبط با خانه هوشمند را کنترل نمایید. نرم افزار های مدیریتی زیادی این روز ها توسط شرکت های مختلف ارائه شده است که هر یک می توانند کنترل بخش های مختلف خانه   را برای صاحب خانه ممکن سازند. مثل:
  • نرم افزار GMS
  • نرم افزار Iridium
  • نرم افزار Throne
    هوشمند سازی معماری

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *