در حال بارگذاری
به روز رسانی معماری   علم روز: معماری خانه های هوشمند با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز بیشتر و بیشتر می شود. امروزه اکثر خانه های نوساز و آپارتمان هایی که سال ساخت آن ها به یکی دو سال اخیر بر می گردد، دارای سیستم های هوشمند و یا فوق هوشمند هستند. با پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به زندگی انسانی، سخت است که فرد بتواند خود را با زندگی به شیوه سنتی و قدیمی گذشته تطبیق بدهد. برای همین، هر لحظه به دنبال استفاده از تکنولوژی جدیدی است تا گذران زندگی را برای خود و خانواده اش آسان تر نماید. اوستاکار اینجاست تا درباره چگونگی معماری خانه های هوشمند و مزایای آن، اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهد.    

خانه هوشمند چیست؟

چیزی نزدیک به دو دهه است که بیشتر کار های روزمره افراد به وسیله اتوماسیون و تکنولوژی پیش می رود. نهایتاً در سال 2010، موج جدیدی از تکنولوژی وارد جهان شد که آن هم مرتبط با خانه های هوشمند می باشد. خانه هوشمند در واقع خانه ای است که به طور کلی تمامی سیستم ها، دستگاه ها و لوازم به شبکه مشترکی وصل می شوند و امکان کنترل آن ها از راه دور وجود دارد. در چنین خانه هایی که معماری آن ها به شیوه هوشمند انجام شده است، زندگی با امنیت بیشتری جریان داشته و فرد می تواند از طریق تلفن همراه خود در هر کجای دنیا که باشد، این شبکه را کنترل نماید. چراغ ها، بلندگو های صوتی، تلویزیون، قفل، دوربین های امنیتی و …، از جمله وسایل و دستگاه هایی هستند که امکان اتصال به شبکه مشترک در آن ها وجود دارد. حال که با خانه هوشمند آشنا شدید، وقت آن رسیده در مورد مزایای آن بدانید.    

مزایای معماری خانه های هوشمند

بی شک هر چیزی که مرتبط با تکنولوژی و اتوماسیون سازی خانه ها باشد، مزایای بسیاری دارد که اوستاکار در زیر به برخی از آن ها اشاره کرده است:
  • می توانید از یک مکان، مدیریت تمامی دستگاه های خود را به دست بگیرید.
  • می توانید امنیت خانه و محل زندگی خود را به سطح بالایی ارتقا دهید.
  • عملکرد خانه را می توانید از دور کنترل نمایید.
  • می توانید از انرژی های موجود بیشترین استفاده را کرده و یا به عبارتی سبب افزایش راندمان انژری شوید.
  • می توانید به بهبود عملکرد دستگاه های خود کمک کنید.
  • اموری که در خانه صورت می پذیرد را می توانید به بهترین شکل مدیریت کنید.
    این بود مختصری از مزایای معماری خانه های هوشمند.   برای اطلاعات بیشتر اوستاکارا خواندن این پست را به شما پیشنهاد میکند:

» امکانات خانه های هوشمند

 

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *