در حال بارگذاری
پله مدرن

آیا در این شرایط راهی برای مدرن سازی پله ها هست؟

جواب ما بله است.

امروزه ما با انبوهی از شیوه ها و ایده های نوین ساخت و زیبا سازی پله ها رو به رو هستیم اگر چه بسیاری از آنها بسیار هزینه بر هستند ما در این مطلب به ارائه ی بسیاری از زیبا ترین و کم هزینه ترین روش ها پرداخته ایم که پیشکش شما می کنیم . تا با کوچک ترین تغییرات در خانه خود فضای داخلی را به کلی تغییر دهید و اطرافیان خود را متحیر خلاقیت خود کنید .

برای انجام هرگونه کار ساختمانی ، همیشه توصیه می شود که با کارشناسان و نوسازان حرفه ای مشورت کنید. پس اوستاکارا خواندن این مطلب را که زیر نظر متخصصان و کارشناسان ما فراهم آمده به شما پیشنهاد می کند .

1-فرش را از روی پله ها بردارید

در گذشته اکثر افراد در پلکان خانه ی خود از فرش استفاده می کردند امروزه استفاده نکردن از فرش در پله بسیار زیبا تر به نظر می رسد اما اگر به این کار علاقه دارید می توانید از فرش های ضخیم و کوچک تر از انداره ی خود پله استفاده کنید . توجه داشته باشید هرچه فرش ضخیم تر باشد بهتر است .

فرش را بردارید

2-لکه گیری و جلا دادن پله

اگر پله های شما از کیفیت چوب خوبی برخوردار است از رنگ جلا و حتی رنگ مصنوعی استفاده کنید و لکه ها و ایرادات آن را بگیرید و توجه داشته باشید که امروه پله های چوبی با رنگ چوب تیره بسیار رواج پیدا کرده اند . براق بودن چوب بر خلاف تصور خیلی از افراد آن را طبیعی تر نشان می دهد .

لکه گیری و جلا دادن

3-نرده ی پله ها را ارتقا دهید

نرده های قدیمی را با سبک های مدرن جایگزین کنید. نرده های چوبی با تراشکاری های پیچیده و هزینه بر دیگر از مد افتاده اند و مدت هاست کهنه شده اند. گزینه های معاصر را مانند نرده های آهنی و استیل یا … را استفاده کنید یا حتی نرده های چوبی که بسیار ساده و مدرن هستند . کابلهای افقی نیز حال و هوای مینیمالیستی مدرن را را به وجود می آورند. گزینه عالی دیگر استفاده از شیشه برای نرده ها است.

نرده ها را ارتقا دهید

4-نورپردازی اضافه کنید

افزودن چراغ به پله های شما روشی مدرن و بسیار جذاب برای زیبایی بیشتر و بهبود ایمنی است. شاید شما هم خطرات دردناکی از زمین خوردن در پله ها به دلیل کمبود نور و همچنین به دنبال چراغ گشتن روی راه پله ها داشته باشید ، پس هر چه سریع تر از این ایده استفاده کنید . این امر خصوصاً در خانواده های دارای فرزند و سالمند بسیار سودمند است. چراغ های کم که به صورت استراتژیک در زیر پله ها قرار می گیرند که حتی در صورت تمایل میتوان آن ها را حساس به فشار کرد ، روشنایی لازم را ایجاد می کنند.

نورپردازی اضافه کنید

5-در مورد بالابرها خلاق باشید

بالابرها قسمت مسطح عمودی کنار پله ها هستند. این بخش مهم ترین قسمت پله ها از نظر دید ناظر است پس بهتر است از این فضا برای قرار دادن دکوراسیون و نشان دادن هنر و خلاقیت خود استفاده کنید.  می توانید کاشی ، کاغذ دیواری ، برچسب یا استنسیل اضافه کنید یا فقط آن را رنگ کنید. نکته جالب در مورد این روش این است که شما همیشه می توانید نظر خود را عوض کنید و در هر زمان که بخواهید بازسازی دیگری انجام دهید.

6-از دیوار ها و زیر پله ها استفاده کنید

پله های شما خوب به نظر می رسند و شما واقعاً نمی خواهید آن را تغییر دهید. اما می خواهید ظاهر آن را بهبود ببخشید؟

روی دیوار یا قسمت زیر پله کار کنید. عکسهای قدیمی خسته کننده و غبار گرفته را بردارید و به جای آن از کاغذ دیواری و عکس ها یا تابلو های بروز استفاده کتید . میتوانید از فضای زیر پله ها به جای انبار یا به عنوان دفتر کار خانگی یا قفسه های یادگاری استفاده کنید .

از دیوار ها و زیر پله ها استفاده کنید 

 

2 دیدگاه

  1. باران امیدی

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک استلورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

  2. بنیامین یوسفی

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک استلورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *