در حال بارگذاری
images (2)
ownload (2)   شما لازم نیست که یک روانشناس محیط زیست باشید تا بدانید گیاهان جذاب هستند. همچنین در زیر این زیبایی با اندکی تامل می توانید دریابید که مزایای محوطه سازی داخلی فراتر از زیبایی شناسی است. تحقیقات اخیر به ما می گوید که گیاهان داخلی برای ساختمان ها و افراد با روش های متنوعی مناسب هستند. محوطه سازی داخلی نقش حیاتی در ارائه یک محیط آرام و دلپذیر دارد که آن محل حرکت، کار و یا استراحت است.

گیاهان به کاهش استرس و ایجاد احساس رفاه کمک می کنند .

  Plants-2 اکثر ما به طور غریزی می دانیم که نزدیک شدن به گیاهان، باعث می شود که ما با محیط اطرافمان احساس راحتی بیشتری کنیم. ما گیاهان را در اطراف خود تجربه می کنیم. ساختمان ها ساکت تر و راحت تر هستند، اما در عین حال تحریک پذیر تر و جذاب ترند. بخش قابل توجهی از تحقیقات علمی، به طور قطعی نشان داده است که محوطه سازی داخلی اثرات چشمگیری بر سلامت شهروندان ساختمان دارد. افرادی که در دفاتر کار می کنند که محوطه سازی داخلی محیط زیست را بهبود می بخشد بیشتر مولد هستند، روزهای کمتری مریض هستند، اشتباهات کمتری دارند، و از لحاظ روحی خوشحال تر هستند. download (3) شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بیمارانی که در بیمارستان ها با محیط طبیعی بیشتر در ارتباط اند راحت تر درمان می شوند. حتی دانش آموزان در این محیط ها یادگیری بهتری دارند.

گیاهان به بهبود کیفیت هوا نیز کمک می کنند

توافق عمومی در میان دانشمندان وجود دارد که گیاهان محیط داخلی را بهبود می بخشد و در مبارزه با پدیده مدرن سندرم سرطان ریه مفید هستند. معماری از آنجا که گیاهان دارای سطوح بزرگ هستند و گاز و آب را با محیط اطراف خود مبادله می کنند، گیاهان می توانند به حل برخی از مسائل آلودگی هوا وکنترل رطوبت هوا کمک کنند.

مزایای ویژه گیاهان آپارتمانی عبارتند از:

کاهش سطح دی اکسید کربن افزایش رطوبت کاهش سطوح آلاینده های خاص مانند بنزن و دی اکسید نیتروژن کاهش سطح گرد و غبار هوایی نگه داشتن دمای هوا پایین images در مورد مزایای محوطه سازی داخلی بیشتر بدانید، همچنین نقش این مزایا را در ساختمان های سبز و مدیریت ساختمان پایدار پیدا کنید. گیاهان به مدت طولانی برای کاهش سر و صدا از جاده های شلوغ استفاده می شوند. اخیرا تحقیقات نشان داده است که یکی دیگر از مزایا: گیاهان داخلی می توانند به کاهش سطح سر و صدای پس زمینه در داخل ساختمان کمک کنند. مطالعات خود ما نشان می دهد که گیاهان و برگ های آنها جذب، پراکنده یا منعکس کننده سر و صدای زمینه می شوند، در نتیجه محیط را برای ساکنان راحت تر و آرامش ترمی کند. پیتر کوست، دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه جنوب بانک لندن، دریافت که گیاهان خاصی در جذب فرکانس های بالا بسیار خوب هستند.

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *