در حال بارگذاری

شماره معکوس برای نظام مهندسی ساختمان تهر ان (فرصت اخر)

با اینکه 2 ماه از انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان تهران گذشته است به دلیل سهم‌خواهی برخی کارکنان هنوز هیئت رئیسه مشخص نشده است. در این رابطه جلسه های زیادی برگزار شده که به دلیل “آبستراکسیون” بدون هیچ پایانو نتیجه ای مانده. به گزارش افکارنیوز; وسط مهر امسال انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران برگزار و 25 منتخب تعیین شد. طی 2 ماه چند روز اخیر جلساتی برای مشخص کردن هیئت رئیسه و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان پایتخت انجام شده; اما تمام این جلسات به علت حضور نداشتن تعدادی از اعضا به اصطلاح آبستراکسیون شده.

طبق ماده بیستو شش قانون نظام مهندسی می گوید:

« وزارت مسکن و شهرسازی مجاز است ضمن بررسی عملکرد سازمانهای استان و گزارشات هیأت عمومی سازمان; در خصوص چگونگی امتداد کار آن سازمان; انحلال هر یک از آن ها را ضروری بداند; موضوع را در هیأتی مرکب از وزیر مسکن و شهرسازی; وزیر دادگستری و رئیس سازمان بیان نماید. تصمیم هیأت با دو رأی موافق به صورت حتمی باید اجرا شود.

تبصره

انجام وظایف قانونی سازمان و سازمان‌های استان تا زمانی که شکل نگرفته است و همچنین در تایم تعطیل یا انحلال با وزارت مسکن و شهرسازی است که حداکثر به مدت شش ماه به عنوان قائم‌مقامی عمل می‌نماید و طی این زمان موظف به برگزاری انتخابات برای تشکیل مجدد سازمانهای گفته شده خواهد بود.» در صورتی خطر انحلال هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران پر اهمیت تر می‌شود که خبرها حکایت از دعوت خُرم رئیس این سازمان از اعضا برای برگزاری جلسه انتخاب هیئت رئیسه و رئیس جدید را در امروز دارد. در این گفتمان ها بیژن خطیبی عضو هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان تهران به خبرنگار اقتصادی خبر گزاری تسنیم ; گفت: از رئیس نظام مهندسی خواستیم که مجددا برای فردا عصر جلسه شکل بگیرد; باید دید دوستان در جلسه شرکت می‌کنند یا خیر.

وی ادامه داد:‌

در هیئت مدیره نظام مهندسی عده‌ای در اقلیت و عده‌ای در اکثریت هستند؛ در همه جهان و ایران دموکراسی به همین شکل است. اعضای هیئت مدیره اقلیت شماری هستند که می‌توانند جلسات هیئت مدیره را از درجه اعتبار قطع کنند. به این شکل می‌توانند در جلسه شرکت نکنند تا جلسه رسمیت پیدا نکند. شماره معکوس برای نظام مهندسی ساختمان تهر ان (فرصت اخر)

وی درباره ماده 26 قانون نظام مهندسی ساختمان بیان کرد:

این ماده مرحله های سختی دارد; باید وزارت راه و اداره کل راه و شهرسازی باید در آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های خود مجددا بررسی شود. ممکن است عده‌ای بخواهند جلسه‌ برگزار نشود; نباید به حق الناس و مردمی که اکثریت هستند خدشه وارد شود.

وی تاکید کرد:

در نظام مهندسی برده شدن و باختن اصلا مطرح نیست; ممکن است سال اول که هیئت رئیسه بسته می‌شود; افرادی در اکثریت باشد و افرادی در اقلیت. این موضوع مشکل ویژه را به وجود نمیاورد. در کلیت ضعف قوانین است که موجب عدم حضور اعضا میشود.  

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *