در حال بارگذاری
اهمیت ترکیب رنگ در طراحی داخلی

قدرت رنگ

هر تن رنگ دارای تأثیر قابل توجهی بر خلق و خوی ما دارد، معنای خاصی دارد و با فریم ذهن ما ارتباط دارد. رنگ ها قدرت تغییر خلق و ذهن شما را دارند. شما انتخاب بهترین ترکیبی از رنگ ها در خانه می توانید انواع مختلف احساسات در منزل خود مانند دلپذیر، آرام، صمیمی، راحت، دراماتیک و پرخاشگرانه و غیره را بیابید. فضای داخلی این به کاراکترهای داخلی ما و ژنتیک بستگی دارد که چگونه ما به هر رنگ واکنش نشان می دهیم. برنامه نویسی ژنتیکی به رنگ های مختلف واکنش نشان می دهد و از محیط زیست آنها قدردانی می کند. کارشناسان طراح داخلی کشف می کنند که رنگ ها می توانند تجربه شما را از لحظه تغییر دهند. هنگامی که یک رنگ برای خانه تان انتخاب می کنید، فکر می کنید و از خودتان سوال می کنید که چه چیزی می خواهید احساس کنید هنگام ورود به اتاق؟ نوآوری خانه های ما آسان نیست. ما می توانیم از Craftwerkz Interior در مورد چگونگی استفاده از فضای خود با استفاده از طرح های رنگی مختلف، از خود بپرسیم. رنگ تاثیر قابل ملاحظه ای بر فضای اتاق دارد و قبل از شروع طراحی داخلی، باید رنگ درستی را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اتاق خواب نیاز به آرامش دارد، بنابراین طرح رنگ باید بر طبق آن باشد. اتاق نشیمن نیاز به انرژی و هیجان انگیز و غیره دارد. به طور کلی رنگ ها در این زمینه به دو دسته تقسیم می شوند: رنگ های گرم و سرد. رنگ هاب گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد میتوانند به یک فضا انرژی بخشند. رنگ های خنک مانند آبی، سبز و بنفش به طور کلی باعث ایجاد آرامش می شوند. home-decor علاوه بر تن، تمام رنگ ها می توانند شخصیت خود را با تغییر در نور و اشباع تغییر دهند. بنابراین، برای طراحی داخلی، شما باید یک سایه را انتخاب کنید نه فقط یک رنگ. به طور کلی، رنگ های روشن احساس آرام می کنند و می توانند اتاق را به نظر روشن و بزرگ تبدیل کنند. در مقابل، رنگ های تیره شیک، تصفیه شده و گرم هستند و احساس صمیمیت را در اتاق ایجاد می کنند. رنگ اتاق شما در خانه شما می تواند بیانگر شخصیت شما باشد. اگر چه بسیاری از افراد ممکن است وقت زیادی را صرف نظر از رنگ اتاق خواب خود نکنند، اما ما می توانیم هر روز را تحت تاثیر قرار دهیم. اتاق رنگی در خانه ما بر نفوذ رفتار عاطفی و فرایندهای فکر ما تأثیر می گذارد.

تأثیررنگ بر زندگی ما در اینجا شرح داده شده است:

رنگ برای آرامش

همچنین نقش رنگدانه ها در آرامش وجود دارد. سایه های نازک از رنگ های خنک کننده مانند سبز و آبی می تواند اتاق را خنک تر کند. این بهترین گزینه برای اتاق شما به ویژه اتاق خواب است زیرا احساس آرامش و آرامش را به همراه می آورد. شما می توانید رنگ های پر جنب و جوش برای اتاق نشیمن خود را برای احساس پر جنب و جوش و پر انرژی انتخاب کنید. بر روی حالت شما تاثیر می گذارد

نمای داخلی

یکی از موثرترین سازندگان و طراحان روحیه رنگ است. دیوارهای رنگ شده قرمز به شما احساسات گرم و پر جنب و جوش میدهند. این رنگ ،رنگ های آفتابی اشباع شده را جذب می کند که حتی در سردترین روزها احساس گرما می کند.

اثر روانشناسی رنگ:

رنگها همچنین رفتار روانشناختی ما را تحت تاثیر قرار می دهند. آیا تا به حال متوجه شده اید که چرا رستوران های فستیوال به رنگ های درخشان و روشن مانند نارنجی و قرمز روی دیوار ها استفاده می کنند؟ ثابت شده است که رنگ قرمز می تواند پالس ما را افزایش دهد و از این رو، اشتها را افزایش می دهد.

تمایل مردم برای خوردن در هنگام دیدن رنگ نارنجی یا قرمز در رستوران افزایش می یابد. به همین دلیل است که رستوران ها از رنگ های روشن و گرم استفاده می کنند. حالا شما اهمیت طرح رنگ در طراحی داخلی را می دانید. رنگ باید توسط خلق و خوی، فضای و احساساتی که برای آن منطقه خاص می خواهید انتخاب شود.

دکوراسیون داخلی رنگ شاد

زرد باید نرم و نه خیلی اشباع شده و زرد روشن باشد. زرد دارای قدرت است تا افراد را قدرتمند، پر انرژی و شاداب کند. همچنین موجب تقویت روحیه افراد می شود و به آنها اجازه می دهد مشکلات خود را فراموش کنند و گفتگو را تقویت کنند. همچنین برای سالن های ورزشی و اتاق های ورزشی مناسب است.

استفاده از رنگ های مختلف سریع ترین، ساده ترین و واضح ترین روش برای ایجاد تغییر فوری در اتاق است. رنگ آمیزی داخلی حتی میتواتد نقص ساختاری را از بین ببرد. رنگ به طور کامل می تواند فضای داخلی را تغییر دهد و با سبک خود هماهنگی با دکور ایجاد کند. رنگ تأثیر عمیقی بر روی یک فضا و مردم در آن دارد. از مزایای آن برای ایجاد یک فضای جذاب و کارآمد استفاده کنید.

  منبع  

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *