طراحی دکوراسیون

چه نکاتی در طراحی دکوراسیون اهمیت دارد؟

ادامه طراحی دکوراسیون

روزنامه و کاغذ کادو و کاغذ صنعتی

 

کاغذ دیواری

استفاده ازرول هایی ازکاغذ صنعتی به رنگ های زرد،سبزیا آبی،یا رول هایی ازکاغذهای بسته بندی پستی،به رنگ های زرد و قهوه ای، که مورد استفاده قرارگرفته اند،اتاق هایی زیبا ایجاد می کنند.


بافت کاغذ جذاب و هزینه ی آن بسیارکم است. اگرچه کاغذهای صنعتی با عرض حدود ۹۰ سانتی مترازبیش ترکاغذهای دیواری ، پهن ترهستند،ولی تا حدودی نازک اند.بنابراین،نیازاست ابتدا دیواررا با یک امولسیون کم رنگ،رنگ آمیزی کرد وازیک کاغذ آستری استفاده شود،چرا که یک رنگ روشن یا یک کاغذ دیواری نقش دار،ازمیان لایه ی کاغذی، خود را بهترنشان خواهد داد.
مشکل دیگراین است که شما باید یک رول کامل کاغذ را بخرید.کم ترین مقدارآن عبارت است ازیک رول ۷۵ متری،که برای چندین اتاق متوسط کافی است.می توانید اضافات را ببخشید،بفروشید یا برای یک عمرازآن ها برای بسته های پستی استفاده کنید یا آن ها را برای نقاشی کودکان تکه تکه کنید.((آویزهای)) سقف تا کف را روی بزرگترین میزی که می توانید،برش بزنید درحالی که مواظب عرض بیش تراین کاغذها باشید،پشت صفحه را با چسب کاغذ دیواری،بچسبانید،
با آن ها به دقت کارکنید و آن ها را به وسیله ی یک پارچه ی خشک و تمیزجاسازی و هموارکنید. بهتراست که آن ها را کمی روی هم قراردهید تا این که آن ها را لب به لب درکنارهم جفت کنید.اثرجالب دیگررا می توان با چسباندن صفحات روزنامه به روش قبل ،به دست آورد.

دیوارپوشی

امروزه، طراحی دیوار داخلی ویلا پوشیده ازپارچه یا روپوش است،که بسیاررایج هستند،خصوصا دراروپا و به خصوص درفرانسه،جایی که تعداد زیادی ازهتل ها و خانه های شخصی،دیوارهایی لطیف و انباشته دارند.
بدین جهت می گوییم اعجاب آورکه ((دیوارپوشی)) هم نگران قیمت است و هم نیازبه نیروی انسانی بسیارزیادی دارد.فرآیند،شامل چسباندن یک چارچوب است از زهوارهای نازک به دیوار،پرکردن میان آن ها به وسیله ی پرکننده پلی استرن با نمودارآتش که به نام ((بامپ)) شناخته می شود
سپس کشیدن پارچه ی درزدارروی زهوارها،می شود. همان طورکه گفته شد عایقی مناسب برای سرما و سرو صدا هستند.دیوارپوش ها چیزی بودند که ساکنان اروپای قرون وسطی،نسبت به پانل بندی یا پرده های منقوش،
آویزهای پشمی،چرمی یا کرباسی خود،آن رابسیارساده تریافتند.به شکل طعنه آمیزی،روش کارشبیه به روشی است که دراواخرقرن شانزدهم و قرن هفدهم برای کاغذهای دیواری نمایشی به خدمت گرفته می شد.فقط اگراجداد ما،به جای این که تنها آن را آویزان کنند کارمشابهی را با استفاده ازپارچه های بافته شده ازپشم گوسفند انجام می دادند،ازفضای بسیارگرم تری برخوردارمی شدند.

برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن